Tenise başlamak istiyorum Uygun yaş nedir? Tavsiyeleriniz neler

'Spor Bölümü' forumunda GoSsipp tarafından 13 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

1. GoSsipp

GoSsipp New Member

Tenise başlamayı düşünüyorum. Bana çok güzel bir spor gibi görünüyor. Ama nereden başlayacağımı bilmiyorum. Raket top vs nasıl seçilir, kursa gerek var mi? Bilgi verebilecek olan varsa sevinirim :)

Benzer Konu :<<<-- Burun Ameliyatı Yaptırmak İstiyorum -->>>

GoSsipp, 13 Eylül 2017 , Konu : Tenise başlamak istiyorum Uygun yaş nedir? Tavsiyeleriniz neler
  2. Semt Bekçisi

Semt Bekçisi Semt Başkanı Site Yetkilisi

Merhabalar. Bende oynuyorum. Daha doğrusu bi ara baya oynuyorduk fakat şu sıralar hayat kargaşasından fırsat bulamıyoruz.

Öncelikle tenisin yaşı yok. 4 5 yaşında başlanabilse keşke. Ama raketi taşıyacak ve topa sıki bir şekilde vuracak yaşta başlanabilir bence.

Raket seçerken paradan kaçmayin. Wilson markalar iyidir. Toplarda da wilson tercih edebilirsiniz.

Başta kurs almanızi kesin öneririm. Zaten en fazla 5 6 ders alsanız kuralları kapmış olursunuz ve kendi başınıza oynayabilir seviyeye gelebilirsiniz. Tabi daha da iyi oynamak için uzun süreli kurs gerekebilir.

Semt Bekçisi, 13 Eylül 2017 , Konu : Tenise başlamak istiyorum Uygun yaş nedir? Tavsiyeleriniz neler
  3. Jaweed

Jaweed New Member

Tenis öğrenmesi kolay sporlardan biri. Kolay derken yapması kolay demiyorum. Kaldı ki profesyonel basketçiler bile her antrenman da top sektiriyorlar. Ama teniste kurallar ve atışlar belli. Hemen öğrenirsiniz.

Aynı zamanda en çok yoran spor diyebilirim. Her tarafınız terliyor :) hakkıyla yaptıktan sonra çok sağlıkli ve güzel bir spor. Eğlenceli de

Jaweed, 13 Eylül 2017 , Konu : Tenise başlamak istiyorum Uygun yaş nedir? Tavsiyeleriniz neler
  4. Sevgi

Sevgi New Member

tenisin uygun yaşı olmaz ki. yani raketi tutabilecek, topa vurup kortun karşısına gönderebilecek yaştaki hereks oynayabilir bence

Sevgi, 30 Eylül 2017 , Konu : Tenise başlamak istiyorum Uygun yaş nedir? Tavsiyeleriniz neler
Yükleniyor...