Rahim Zarı Yaşlanması ve Gebelik

'Gebelik Öncesi' forumunda seda8 tarafından 31 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. seda8

seda8 New Member

merhabalar. çocuk sahibi olmak istediğim için aşılama tedavisi görüyorum ve adetime 1 hafta kalan doktor kontrolüm vardı. Kontrol sonrası doktor yumurtaların geliştiğini ama buna oranla da rahim zarının yaşlandığını söyledi. Bu ay adet görmede bittikten sonra farklı dozda ilaca başlayacağımızı söyledi. Fakat benim adetim 2 gün gecikmiş durumda. Başına benzer durum gelen ya da benzer teşhis koyulan oldumu nasıl bi tedavi izlediler. Hamile olma ihtimali olabilir mi acaba, sonuçta yumurtalıklarda sıkıntı yokmuş

Benzer Konu :<<<-- Endometrial Scratch Rahim Zarının Çizilmesinin Gebeliğe Etkileri -->>>

seda8, 31 Ocak 2018 , Konu : Rahim Zarı Yaşlanması ve Gebelik
  2. HkmDenisa

HkmDenisa New Member

Rahim bebeği taşıyacak yer olduğu için takip edilmesinde fayda var arkadaşım. Zaten gebelik olursa düşüğe neden olmaması için doktorunuz ona göre yönlendirir sizi. Gebelik olabilir ama her zaman bir ihtimal vardır

HkmDenisa, 31 Ocak 2018 , Konu : Rahim Zarı Yaşlanması ve Gebelik
Yükleniyor...
Benzer Konular
  1. FilizAkın

Endometrial Scratch Rahim Zarının Çizilmesinin Gebeliğe Etkileri

Tıpta rahim zarının çizilmesi ya da kaşınması olarak adlandırılan ve basitçe uygulanan bu tekniğin gebelik oranını 2 kat artırdığı söyleniyor. Çocuk sahibi olmak her kadının hayalidir. Bunun için çeşitli tedavilere başvuran ve Rahim Zarı Yaşlanması ve Gebelik...
  2. HekimKz

Tüp Bebekte Rahim Kalınlığı

Tüp bebek tedavisi esnasında rastlanan rahim kalınlığı oldukça önemlidir. Genellikle başarılı sonuçlar doğurduğu için tercih edilen tüp bebek tedavisinde süreç, her zaman istenildiği gibi gitmeyebiliyor. Tedavi sürecinde olumsuz etken olarak hastaların karşısına ...
  3. HekimKz

Rahim Duvarı Kalınlaşması ve Gebelik

Rahim yapısı; dışta olan periton tabakası, altında miyometrium tabakası ve en içte olan endometrium tabakası şeklindedir. Kadınlarda her ay beynin uyarması ile salgılanan hormonlar, rahmin en iç zarı olan endometrium rahmi gebeliğe Rahim Zarı Yaşlanması ve Gebelik...
  4. HekimKz

Rahim Ağzında Oluşan Et Parçasının Yaşattığı Sıkıntılar

Rahim ağzında rastlanan et parçası, genel olarak rahim ağzında bulunan polipleri ya da endometrial polipleri ifade eder. Rahimde meydana gelen bu polipler çoğunlukla iyi huyludur ve zararsız et parçası olarak değerlendirilir. Rahim ...
  5. HekimKz

Rahim Sarkmasının Nedenleri ve Tedavisi

Rahim sarkması genellikle çok fazla hamilelik yaşayan ve zor doğum yapan kadınlarda daha sık görülse de, nadiren hiç doğum yapmayan kadınlarda da bu hastalığa rastlanabiliyor. Kasık bölgenizde basınç hissi ve idrar kaçırma Rahim Zarı Yaşlanması ve Gebelik...
  6. HkmDenisa

Rahim Sarkmasının Gebeliğe Etkisi Varmıdır?

Hamilelikte rastlanan rahim sarkması, düşük riskini arttıran önemli faktörlerdendir. Genelde iki ve daha çok hamilelik yaşayan kadınlarda görülen rahim sarkması, genital organları sabitleyen ve yerinde tutan bağların gevşemesi ve uzaması sonucu ortaya ...
  7. SsTiLisT

Çift Rahim ve Tek Rahim Girişli Olup Gebe Kalmak

iyi akşamlar kızlar. 3 yıllık evliyim ve artık çocuk sahibi olmak istiyoruz. Bikaç gün önce doktor kontrolüne gitmiştim ve muayene sonrası çift rahmim ve tek rahim girişim olduğunu öğrendim. Eğer bu şekilde Rahim Zarı Yaşlanması ve Gebelik...
  8. HekimKz

Plasentanın Rahim Ağzını Kapatması Kimlerde Görülür? Riskleri Nelerdir?

Çoğunlukla sebep bilinmeyen plasenta previa yani plasentanın rahim ağzını kapatması sorunu pek kadını tedirgin edebiliyor. Ancak kontrol altına alındığında ve düzenli olarak takip edildiğinde bebeğinizi sağlıcakla kucağınıza alabiliyorsunuz. Peki, plasenta previa kimlerde ...

Bu Sayfayı Paylaş