Otizmli Bebeklerin 6 Aylıkken Teşhisi Tedaviye Olumlu Etkiliyor

'Bebek Sağlığı ve Gelişimi' forumunda FilizAkın tarafından 2 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. FilizAkın

FilizAkın New Member

Araştırmalara göre 6 ile 10 aylık arasındaki bebeklerde otizmin erken belirtilerinin tespit edilebildiği ve bebeklerin beyin dalgalarındaki farklılıkların incelenerek bu durum hakkında tanı koyulabildiği belirtiliyor. Otistik ve yaşı büyük olan çocuklarda göz teması eksikliğiyle anlaşılan bu durum, aynı şekilde bebeklere de insan yüzlerinin yer aldığı fotoğrafların gösterildiğinde, kafatası derisine yerleştirilen algılayıcıların beyin faaliyetindeki farklılıkları incelenmesi sonucu öğrenilebiliyor.

Uzmanlara göre hastalığın belirlenmesinde bu şekildeki testlerin yüzde yüz belirleyiciliği olmasa da, en azından en başından bu tarz vakaların belirlenerek eğitim programlarıyla belirtilerin hafifletilmesi açısından fayda sağlayabileceği yönünde. Otizmli davranışsal belirtiler genellikle bebeklerin birinci ya da ikinci yaşında ortaya çıkıyor. Kız çocuklarına oranla erkek çocuklarda daha fazla görülen hastalığın tedavisi maalesef henüz yok ancak hastalığın mümkün oldukça erken teşhisinin tedaviye daha hızlı yardımcı olacağı düşünülüyor.

Benzer Konu :<<<-- İkiz Bebeklerin Beslenmesi -->>>

FilizAkın, 2 Ocak 2018 , Konu : Otizmli Bebeklerin 6 Aylıkken Teşhisi Tedaviye Olumlu Etkiliyor
  2. violetlz3

violetlz3 Member

violetlz3, 8 Ağustos 2019 , Konu : Otizmli Bebeklerin 6 Aylıkken Teşhisi Tedaviye Olumlu Etkiliyor
Yükleniyor...
Benzer Konular
  1. Dima

İkiz Bebeklerin Beslenmesi

merhaba hanımlar, sizlere bi sorum olacaktı yardımcı olursanız sevinirim. 4 aylık ikizlerim var ve emmedikleri için mama kullanıyorum. 3 saatte bir 90 cc mama veriyorum ama doymuyolar sanırım. Biberonu ağızlarından çıkarınca anında Otizmli Bebeklerin 6 Aylıkken Teşhisi Tedaviye Olumlu Etkiliyor...
  2. esma tas

Bebeklerin Cildindeki Geçmeyen Kuruluğun Nedeni ve Tedavisi

merhaba arkadaşlar.. 1 yaşında kızımın cildi sürekli kuru ve pütür pütür bi halde. Çoğu zaman hatta isilik gibi küçük sivilcelerde oluşuyor. Bacaklarında ve sırtında görüyorum. Genelde yazın olurdu, sıcaktan derdim ama kış ...
  3. hsnenur

Bebeklerin Göğsündeki Şişlik Nedeni

iyi akşamlar arkadaşlar akşam üzeri oğlumu banyo yaptırırken göğsünde şişlik ve kızarıklık farkettim, çok tedirgin oldum. Böyle bişeyle karşılaşan oldu mu acaba? Neden kaynaklanabilir? Acile de götürdük doktor çok anlamadığı için yağ Otizmli Bebeklerin 6 Aylıkken Teşhisi Tedaviye Olumlu Etkiliyor...
  4. FilizAkın

Bebeklerin İlk Saçı Ne Zaman Kesilmeli?

Bebeklerin bazıları gür saçlarla dünyaya gelirken bazıları ise tam tersi saçsız ya da seyrek saçlarla dünyaya gelebiliyor. Genelde de saçı az olan bebekler için ilerleyen dönemlerde anne ve babalar bebeğin saçının fazla ...
  5. FilizAkın

Sezaryenle Doğan Bebeklerin Bağışıklık Sistemi Daha Zayıf Oluyor

Sezaryenle doğan bebeklerde bağışıklık sisteminin daha zayıf olduğu ve solunum sistemi hastalıklarının daha sık görüldüğü uzmanlar tarafından gözlenen bir durum. Anne ve bebeğin hayatı için riskler oluşturan ve zor şartlarda başvurulan bir Otizmli Bebeklerin 6 Aylıkken Teşhisi Tedaviye Olumlu Etkiliyor...
  6. FilizAkın

Prematüre Bebeklerin Büyüme ve Gelişimiyle İlgili Merak Edilenler

Erken dünyaya gelen ve uzun süre hastanede kalması gereken bebeklerde birçok sorunun yaşanması da kaçınılmaz oluyor. Yenidoğan sürecinde sıkıntıların yoğun yaşandığı dönemlerden biride prematüre doğumlardır. Prematüre bebekler ne zaman hastaneden taburcu edilebilir, ...
  7. FilizAkın

Bebeklerin Fiziksel Gelişimleri

Bebeğin gelişimin sağlıklı olup olmadığının göstergesi onun büyüme tablosudur. Buna göre ayına göre beklenen hızda büyümekte olan, boyu ve kilosu birbiriyle büyük oranda uyumlu olan bebekler genellikle sağlıklı olur. Düzenli olarak kontrollere Otizmli Bebeklerin 6 Aylıkken Teşhisi Tedaviye Olumlu Etkiliyor...
  8. HekimKz

İkiz Bebeklerin Banyosu Nasıl Yaptırılır?

İkiz bebeklere bakmak gerçekten çok meşakkatli bir iştir. Tek bebeğe bile bakmanın yorucu yanları olduğu gibi iki bebeği düşünemiyorsunuz bile belki de. Ama endişe etmeyin ve eşinizden ya da ailenizden destek almaktan ...

Bu Sayfayı Paylaş