Kına Gecesi İçin Gerekli Malzemeleri Kim Alır?

'Evlilik' forumunda Muallim tarafından 4 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

1. Muallim

Muallim New Member

merhaba kızlar sizlere üzüldüğüm konuları anlatmak istiyorum. Bazılarınız bunun için üzünülür mü diyecek biliyorum. Fakat evlenecek olan bir gelin her şeyin iyi olmasını ve karşı tarafın da anlayışlı olmasını bekliyor haksızmıyım? Benim sıkıldığım konu şu damadın annesinin evine gittim. Kına için gerekli malzemeleri konuşuyorduk işte tepsisidir vs. Sizin bunları almanıza gerek yok kızımın kına gecesinde kalanlar duruyor dedi. Artı karşı tarafta getirmiş kına malzemesi ve onlarda kalmış. kına gecesinde bunları kullanırız dedi. Takıma baktığımda mumlar falan kullanılmıştı. Benim bildiğim kına gecesinde malzemeleri damat tarafı alır. Fakat kaynanamın böyle demesi çok zoruma gitti. Ben kullanılmış olmasından değil de siz almayın bende kullanılmışı var demesi inanın çok zoruma gitti. Desene arkadaş ben alırım zaten erkek tarafı alıyor diye.Birde üstüne üstlük kızımın kaftanıda var onu giyebilirsin demezmi iyice gıcık oldum o lafından sonra. Bütün eskileri bana yamıyor kızım biz sana alırız demiyor. Resmen kendimi salak yerine konmuş hissettim. Kızlar sizlerin kına gecesinde malzemeleri kim aldı? Lütfen cevap verin bir de üzüldüğüm de haksız mıyım sizce?

Benzer Konu :<<<-- Kına gecesini kim yapar? -->>>

Muallim, 4 Ekim 2017 , Konu : Kına Gecesi İçin Gerekli Malzemeleri Kim Alır?
  2. OxyGeN

OxyGeN Uyan Semt Halkı Mesajım Var

Canım gerçekten durumuna çok üzüldüm keşke farklı bir şekilde söylemiş olsaydı ama söylemiş işte yapacak bir şey yok. Benim bildiğimde kına gecesi malzemelerini kınasıdır tepsisidir çerezidir falan erkek tarafı alır. En azından bizim adetlerimiz bu şekilde.

OxyGeN, 4 Ekim 2017 , Konu : Kına Gecesi İçin Gerekli Malzemeleri Kim Alır?
  3. damla

damla New Member

tabiki erkek tarafı alır kim alacak başka?

damla, 4 Ekim 2017 , Konu : Kına Gecesi İçin Gerekli Malzemeleri Kim Alır?
  4. Demet.K

Demet.K New Member

yok kızlar bizim memlekette kız erkek olayı yok ikiside masrafları bölüşecek yani yarısını kız tarafı yarısını da erkek tarafı alır:)kimsenin üstüne bütün masraflar yıkılmaz bilmiyorum ama bence daha mantıklı;)

Demet.K, 4 Ekim 2017 , Konu : Kına Gecesi İçin Gerekli Malzemeleri Kim Alır?
  5. deniz07

deniz07 New Member

anaaaammm kızlar öyle şey olurmu bizim burdada herşey erkek tarafına yıkılır:)yani öyle degilde sonuçta nişanı kız yapıyor kınayı erkek yapıyor dügünü de beraber yapıyorlar tabiki herkesin adeti farklıdır:)

6. Dark Night

Dark Night New Member

sevgili muallimcim çok üzüldüm senin adına :(kaynananın yaptıgı resmen terbiyesizlik :(böyle bişey olabilir mi ya ne saçma sapan ,kendi kızına da başkalarının eskilerini alsaydı ozaman niye sen onun kızı degilmisin sonuçta?ahhh ahh nedir bu kaynanalardan çektigimiz Allah yardımcımız olsun vallahi:)

7. zeysah

zeysah Semt Yazarı

Canim cok haklısın uzulmekle anlatim swkli tamamen yalnis. Evet kina gecesi icin tum kina malzemeleri erkek tarafi alir benim bildigim. Kina tepsisi cokda onemli degil ikinci el olması. Mumlari değiştirir kullanirsin sanki. Dünyanın parasi yenisi zaten maaraftasiniz ne geregi var bence bir kere kullanilmis alti ustu bes dakika sadece mumlari degistir kullan . Ama is kaftana gelince bak buna bende kizdim. Bu kisim onemli . Bence begenmedigini soyle baaka kaftan alsinlar. Hem sana yani bedenine olur mu ki? Umarim olmaz bahanen de olmus olur. Gerci bahaneye gerek mi var ki ya ben nediyorum. Bu senin hayatindaki en ozel günlerin den biri. Alsinlar canım bir kaftanda canim. Tepsi cok dikkat cekme ama tum gozler senin uzerinde olacak o gece dimi ama.

8. gisemnr

gisemnr Member

Valla benim bildiğim kadarıyla ya da en azından bizim yöre de öyle diyeyim. Kına masrafları tamamen kız tarafına ait oluyor. Yani eğer erkek tarafı da damat için ayrı bir kına organizasyonu yapmak isterse erkek tarafi erkek tarafına ait oluyor. Ama genel olan kına tamamen kız tarafına ait yani düğün salonun dan kınası nasıl kadar. Ama yalnızca bildiğim kadarı ile gelinin kına kıyafetlerini erkek tarafı alıyor. Onun dışında da başka bir şeye erkek tarafı pek karışmıyor. Tabi bu işler biraz da evlenecek çiftin ve ailelerin anlayışlarına bağlı. Yani ara da anlaşma yapılır ise ortak olarak da yapılabilir bence.

9. snur

snur Member

Ne kadar ayıp birşey yapmış bence. Böyle fena kadınları da anlamıyorum heeee. Kına gecesi için gerekli malzemelere gelince erkek tarafı alır diye biliyorum. Aslında ne gerek var değil mi hır güre. Herşey dayatma olarak şöyle olsun böyle olsun denmeden ortak bir karara bağlansa.

10. bensu

bensu New Member

Cok haklisin arkadasim boyle dayatmalar yuzunden ciftlerin en mutlu gününu zehir edip birakiyor ne yazik ki buyukler. Kimin durumu iyiyse o yapsin yada yeni evlenecek adaylari hic bu isin icine katmadan butuklar aralarinda konusup ne yapacaklarina karar versinler yaaa. Bu arada benim yasadigim kotu bir ani geldi aklima senin yasadigina benzer. Nisan icin erkek tarafi cicek yaptirip getirir ya hani. Banada yapma cicek gelmisti. Yeni aldiklarini dusunmustum normal olarak. Sonradan ogrendim ki kayin validecigim ameliyat olmus bilmeme kac sene evvel. Ona birileri gecmis olsuna geliken yaptirmislar o cicegi. Oda almis benim nisanima susleyip pusleyip getirmisler. O kadar cok canim sıkılmisti ki anlataman. Evledikten sonra yizlerine vurdum .ama ne anlayaxaklar ki iste . Sende hic bozma moralini. Zeysah hanimin dedigi gibi olumsuzlari at bi kenara anin tadini cikar. Sonucta bi daha gelin olmuyacan bos ver tüm olumsuLuklari. Hemen hemen her dugunde inan cikiyor boyle tatsiz seyler. Allah daha beterlerinden sakinsin inşallah

Yükleniyor...