Kaybolan Uydu Kanallarını Geri Getirme, Türksat 4A Uydu Ayarları

'Teknoloji & Teknik Destek' forumunda OxyGeN tarafından 21 Eylül 2017 18:02 tarihinde açılan konu

1. OxyGeN

OxyGeN Uyan Semt Halkı Mesajım Var

Türksat uydusunda yapılan bazı güncelleme çalışmalarından ötürü ya da kullanıcı hatasından kaynaklı uydudaki kanallar silinebiliyor. Silinen kanallar tekrar nasıl getirilir? Türksat 4A uydusu otomatik kanal arama frekans ayarları nedir? İşte yanıtları.

Türksat A.Ş. hizmet kalitesini artırabilmek için çalışmaları kapsamında yeni frekansları sistemine eklemeye devam ediyor. Mevcut kanal listesini güncellemek isteyenler bu noktada bazı aksaklıklar yaşayıp kanallarının kaybolmasına neden olabiliyor. Türksat 4A uydusu için frekans ayarlama nasıl yapılır? Otomatik uydu ve kanal arama nasıl yapılır? Kaybolan kanalları tekrar nasıl geri yükleyebilirsiniz? Merak edilen ayrıntılar yazımızda.
    Türksat 4A uydu güncelleme yaparken TV kanallarının frekans bilgilerini tek tek girmenize gerek kalmıyor. Otomatik arama için gerekli olan frekansı girip, şebeke aramayı açık hale getirdikten sonra kanal arama yaparak güncel kanal listesini uydu alıcınıza yükleyebilirsiniz. Bunun için gerekli frekans bilgileri ise;

11844 MHz frekansı

Dikeу V-pоlarizasуоn, 2222 Sembol Oranı, FEC 3/4 ya da
    11747 MHz frеkansı
    Yаtаy H-polerizaѕуon, 27500 Sembоl Oranı ve FEC 5/6 ayarlarını girerek kanallar aratılabilmekte.
    Bazı istisnai durumlarda eklenmeyen kanallar olabiliyor, bu durumda ilgili kanalın frekans bilgisini manuel olarak girerek de yine kanalı eklemeniz mümkün. Uydunuzu güncellemek istiyor ama bunu nasıl yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız aşamalar halinde işte detayları; Genelde ortak menülere sahip olan uydu alıcılarında
    Öncelikle kumandanın menü tuşundan fabrika ayarları bölümüne gelip uyduyu ilk haline çevirmeniz gereklidir.
    Fabrika ayarlarına dönen uydunun otomatik kurulum menüsünden TURKSAT 4A seçeneğini seçip işlemi onayladıktan sonra kurulum başlayacaktır.
    İşlem tamamlanana kadar müdahale etmediğiniz takdirde kanallar otomatik olarak yüklenmiş olacaktır. Güncel olmayan bazı cihazlarda TURKSAT 2A-3A seçenekleri de çıkabilmekte. Belirttiğimiz frekansları da deneyerek güncellemeniz mümkün olacaktır.

Benzer Konu :<<<-- Country Mavi Yatak Odası Takımı Daha Önce Görmüş müydünüz? -->>>

OxyGeN, 21 Eylül 2017 18:02 , Konu : Kaybolan Uydu Kanallarını Geri Getirme, Türksat 4A Uydu Ayarları
Yükleniyor...
Benzer Konular
  1. esra

Country Mavi Yatak Odası Takımı Daha Önce Görmüş müydünüz?

Hanımlar gerçekten dekorasyon modasını takip etmek çok zor. Nasıl fikirler üretiyorlar, nasıl yeni tasarımlar yapıyorlar, bu renk bununla hiç olmaz dediğimiz şeyleri öyle bir hale getiriyorlar ki gerçekten ağzımız açık baka kalıyoruz. Yatak odası takımlarını incelerken gözüme mavi bir Kaybolan Uydu Kanallarını Geri Getirme Türksat 4A Uydu Ayarları...
  2. esra

Taşınabilir Mutfak Tezgahı Olduğunu Biliyor muydunuz?

Yazıma taşınabilir mutfak tezgahı gördünüz mü diyerek başlamak istiyorum. Gerçekten ben hiç görmemiştim. Yeni mutfak modelleri tasarımlarını araştırdığımda taşınabilir mutfak tezgahını gördüm. Gerçekten çok dikkatimi çekti ve hemen modellerini incelemeye başladım. Oldukça pratik ve kullanışlı olan bu tezgahları daha ...
  3. esra

Duvar Kağıdı Nasıl Kaplanır – Nasıl Sökülür

Duvar kağıdı yapmak yada yaptırmak oldukça meşakkatli bir iş olarak görünse de oldukça zevkli bir iş haline gelebilir. Kolay demiyorum ilk kez yapacaklar için bu çok zor olacaktır. Fakat anlatacağım sıralamayı takip ederseniz çok rahat duvar kağıdı uygulamasını yapabilirsiniz. Kaybolan Uydu Kanallarını Geri Getirme Türksat 4A Uydu Ayarları...
  4. esra

Koçtaş Duvar Kağıdı Modelleri

Duvar kağıdı seçimi oldukça meşakkatli ve zor bir iştir. Bunun sebebi hem yapımının zor olması hem de hanımların sonuçları hüsran olan işleri sevmemesi. Bu gibi durumlarda genellikle duvar kağıtlarını nereden seçelim neresi daha uygun olur gibi düşünceler zihnimizde ...
  5. snur

Dereotunun Faydaları

Kendine has kokusuyla bilinen dereotu maydanozgiller familyasındandır. Türk mutfağının vazgeçilmez çeşnilerindendir. Dereotu; fosfor, bakır, magnezyum, A ve C vitaminleri, potasyum, demir, kalsiyum ve çinko yönünden çok zengindir. Peki dereotunun faydaları nelerdir? Dereotunun Faydaları Nelerdir? Dereotunun faydalı olduğu durumlar · ...
  6. esra

Tekzen Duvar Kağıdı Modelleri

Evine duvar kağıdı yaptırmak isteyen fakat nereden alması gerektiğine karar veremeyenler için çok iyi bir fikrim var. Uygun fiyatlı duvar kağıtlarını bulabileceğiniz tek adres tabi ki Tekzen. Tekzen çok geniş ürün yelpazesine sahip bir yapı market. İstediğiniz her ürünü Kaybolan Uydu Kanallarını Geri Getirme Türksat 4A Uydu Ayarları...
  7. Ecrinyagmur

Yandım Çavuş Ayranı tarifi

Selam kızlar sizlere Malatya'nın ünlü acılı yandım çavuş ayranı tarifini vermek istiyorum hamdolsun her hastalıga şifa denilebilir.başta mide rahatsızlıkları için birebir bunun yanı sıra bagırsak sorunu olanlar hemoroid(basur) problemi olanlar hemen yapsın kana kana içsin gelelim tarife:malatyada pirpirim diye ...
  8. snur

Bozanın Faydaları

Kışın iç ısıtan lezzetiyle bilinen boza en eski Türk içeceklerinden biridir. Darı irmiği, su ve şekerden yapılan mayalı bir içecek olan bozanın birçok çeşidi de vardır. Türüne göre; mısır, arpa, çavdar, karabuğday, yulaf, arnavutdarısı, gernile mayalandırılır. Boza genelde büyüme ...

Bu Sayfayı Paylaş