Evde Yapılabilecek Hobiler | Sizin için seçtim

'Proje Geliştirme' forumunda OxyGeN tarafından 1 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

1. OxyGeN

OxyGeN Uyan Semt Halkı Mesajım Var

Selam kızlar malum artık yaz bitti ve kış yaklaşıyor evde daha çok zaman geçirmeye başlıyoruz. Sizde benim gibi evde boş boş oturmaktansa çeşitli hobiler ile uğraşabilirsiniz. Belki birşeyler yazmayı veya kitap okumaya seviyorsunuzdur ama bunun yanında hoş vakit geçireceğiniz çeşitli hobiler ile uğraşacağınız ve gününüze farklılık katıcağınız aktiviteler vazgeçilmeniz olabilir. Sizin için evde yapılabilecek hobileri araştırdım ve birbirinden güzel evde yapıp zaman geçireceğiniz hobileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

1-) Evde Boyama Kitabı ile Uğraşmak

Evet yanlış duymadınız kızlar geçen yıldan beri yetişkinler için üretilen boyama kitapları ellerden düşmüyor ve oldukça raabet görüyor. Sizde yetişkinler için çıkarılan boyama kitaplarından alıp rengarenk birbirinden güzel boyamalar ile vakit geçirebilirsiniz.

2-) Evde Ebru Sanatı İle Uğraşmak

Kızlar evde yapılabilecek hobiler arasında Ebru Sanatı geliyor. Ebru sanatı ile kendi elinizle harika desenler çıkarabilirsiniz. Ebru sanatı sanıldığının aksine daha ucuz fiyatlar ile yapılabiliyor. Seti parça parça değilde takım halinde alırsanız size 40 lira ile 150 lira arasında bir fiyata mal oluyor. Eğer kendiniz öğrenmek istiyorsanız seti alıp internette verilen dersler ile sizde evde Ebru Sanatı yapabilirsiniz.

3-) Evde Obje Boyama

Evet kızlar evde hobi arayışı içindeyseniz önerebileceğim bir diğer hobi Obje Boyama. Bu hobi ile önünüze gelen objeyi boyayabilirsiniz. Bir pet şişeyi boyayarak ondan vazo yapabilirsiniz. Hayal gücünüz ne kadar geniş ise o kadar çok objeyi boyayarak evinizde rengarenk objeler oluşturabilirsiniz üstelik bu hobinin maliyeti oldukça düşük olacaktır.
    291.jpg

4-) Maket Yapma

Evde yapılabilecek hobiler arasında sizler için seçtiğim bir diğer hobi ise maket yapma. Maket yapma oldukça zevkli bir hobidir tek yapmanız gereken maket almak ve onları yapboz gibi birleştirmek inanın çok zevk alıcaksınız.Ayrıca yaptığınız maketleri zevkinize uygun olarak boyayabilirsiniz ;)

5-) Seramik Hamuru Yapma

Bir diğer önerebileceğim hobi ise seramik hamuru. Seramik hamuru kullanarak metal kutuları kaplayabilirsiniz onlara şekil verebilirsiniz ve en güzel tarafı onları boyayabilirsiniz.
    104_3828.jpg

6-) Evde Origami

Evet arkadaşlar origami oldukça zeka geliştiren bir hobi. Origami ile sabrınız ve konsatrasyonunuz artıyor üstelik origami yapmak neredeyse bedava. Origami yapmanız için sadece kağıt kullanmanız yetiyor. İnternetten bulacağınız şemalar ile evde kolayca origami yapabilirsiniz.

7-) Örgü Örmek

Kızlar son olarak en sevdiğim hobiyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Tabiki en çok sevdiğim evde yapılabilecek hobi örgü. evde örgü örerken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum. En sevdiğim diziyi izlerken bakmadan örgü örebiliyorum. Yaptığım örgüleri komşularıma göstermeyi hele hele o örgüleri beğendiklerini görmeyi çok seviyorum. Evde yapılabilecek hobiler arasında en zoru örgü gibi gözüksede inanın öğrendiğiniz zaman çok kolay. Sizde bebişlerinize güzel patikler,kapşonlar,hırkalar örebilirsiniz. Örgü tarifleri forumda veriliyor.

Benden Bu Kadar Herkese İyi Hobiler ;)

Benzer Konu :<<<-- Evde Manikürün İlk Adımı: Tırnak Etleri -->>>

Son düzenleme: 1 Eylül 2017
    OxyGeN, 1 Eylül 2017 , Konu : Evde Yapılabilecek Hobiler | Sizin için seçtim
    Semt Bekçisi bunu beğendi.
  2. zeysah

zeysah Semt Yazarı

Bende de bu aralar obje boyama hastılığı hasıl oldu. Ama o kadar zevliki arkadaşlar mutlaka tavsiye ediyorum. Mutfagımdan başladım işe koyulmaya . Baharatlıklar tepsiler sepetler süs eşyaları hepsini mutfagıma uyumlu olarak toz pembe boyadım vernikledim. Sıra geldi dolaplarıma. Ben işi iyice büyüttüm sanırım. Kahverengi olan dolaplarımı komple beyaza boyamayı düşünüyorum. Boyadığım zaman sizlere buradan önce ki ve sonraki halini paylaşırım. Daha sonrada sıra yatak odasına gelecek sanırım :)

zeysah, 16 Eylül 2017 , Konu : Evde Yapılabilecek Hobiler | Sizin için seçtim
    OxyGeN bunu beğendi.
  3. Ecrinyagmur

Ecrinyagmur Daimi Üye

Vallahi kızlar ne yalan söyleyim boş oturmaya hiç fırsatım kalmıyor hem yazın hemde kışın sürekli koşturmaca içindeyim:( boş kaldıgım zamanda ancak bi kaç sayfa kitap okuyabiliyorum yada Kuran okuyorum;) ama kızlar origamiyi çok merak ediyorum filmlerde falan görmüştüm adamlar saniyede yapıyorlar aranızda yapan varmı??nasıl kolaymı ve zevkli mi??bide çabuk ögreniliyormu acaba:)

Ecrinyagmur, 3 Ekim 2017 , Konu : Evde Yapılabilecek Hobiler | Sizin için seçtim
    zeysah bunu beğendi.
  4. annemarrie

annemarrie New Member

Ahh ahh çocuklar evde olunca benimde bos zamanım hic kalmiyor ecrinyağmurcuğum. Ama bazende sıkılıyorum hep ayni seyleri yapmaktan. Boyle degisik seyler yapmak istiyorum. Hem eglenceli hemde sıkıntı sitresi atacak. Banada bir seyler tavsiye eder misiniz bayanlar?

annemarrie, 4 Ekim 2017 , Konu : Evde Yapılabilecek Hobiler | Sizin için seçtim
  5. snur

snur Member

Geçen sene obje boyama ile bende uğraşıyordum. Eğlenceli. Ama kızlar ben ne yapsam bir zaman sonra sıkılıyorum. Mesela kitap boyamada yapmıştım, ilk zamanlar çok eğlenceliydi sonra o da baydı. El işi falan yapanlar nasıl yapıyor, nasıl öğrenmişler anlayamıyorum çok zor öğrenmek. Hayat tam bir boring:(:(:(:(:(

6. damla

damla New Member

örgü candır :)

7. zeysah

zeysah Semt Yazarı

Bende kasnaktan motif yapmaya basladim kizlar. Hem xok zevki yapmasi hem bos zamanlarimi degerlendirip hemde para kazaniyorum. Cok zevkli geliyor bana tabi yeni basladigim icinde olabilir. Inşallah sonralari sıkılmamda devam ederim. Orguden pek anlamazdim ama yukarida arkadasin dedigi gibi orgu candir ya;)

Yükleniyor...