Doğumdan Sonra Adeti Başlayıp Geri Kesilen Varmı?

'Doğum Sonrası' forumunda Zeynepp tarafından 15 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. Zeynepp

Zeynepp New Member

İyi akşamlar, 15 aylık bir bebeğim var ve doğumdan sonra da 7. ayımdan itibaren adet görmeye başlamıştım. 4 ay kadar düzenli adet olabildim ama son aylarda yine kesildi. Testte yaptım gebelik şüphesi çıkmadı. Hiç adet olmasam sorun değil ama başlayıp kesilmesi neden oluyo acaba? Doktor iki defa emzirme de olur öyle dedi. Kiloda veremiyorum stres oldum adeta

Benzer Konu :<<<-- Doğumdan Sonra Adet Düzenleyici İlaç Kullanılır Mı? -->>>

Zeynepp, 15 Ocak 2018 , Konu : Doğumdan Sonra Adeti Başlayıp Geri Kesilen Varmı?
  2. Emine85

Emine85 New Member

Bende aynı durumu yaşadım. Doğumdan sonra hatta hemen başladı adet düzenim ve 3 ay adet olduktan sonra hemen kesildi. Emzirmeyi tamamen kesene kadar maalesef böyle düzensizlikler oluyomuş. Herkesin bünyesine göre de değişebiliyo. Eltimde doğumdan sonra kırkı çıktığındaydı sanırım adet olmaya başlamıştı ve hiç kesilmeden devam etti. Gerçi o göğüslerinde yara olduğu için 8 ayına kadar sağarak süt vermek durumunda kalmıştı. Gebelik şüphesi yoksa sıkmayın canınızı doktorlarda diyo emzirirken düzensizlik, şişkinlik olabiliyo

Emine85, 15 Ocak 2018 , Konu : Doğumdan Sonra Adeti Başlayıp Geri Kesilen Varmı?
  3. HkmDenisa

HkmDenisa New Member

doğumdan sonraki adet düzeni her kadına göre değişir. Çünkü emzirme süreci belirliyo. Sürekli emziren kadınlarda genelde 6. aydan itibaren başlayıp 1 yıldan itibaren aylık düzenine geçer. Emzirmeyen kadınlarda ise 3. aydan itibaren başlayıp düzenli şekilde olmaya devam eder. Hatta bazı kadınlarda da emzirmeyle birlikte belirli aralıklarda adet kanamaları olabilir. Sütün herkeste koruyucu etkisi olmuyo yani ondan anormal giden bişeyler varsa doktorunuza danışmanızda yarar var.

HkmDenisa, 30 Ocak 2018 , Konu : Doğumdan Sonra Adeti Başlayıp Geri Kesilen Varmı?
Yükleniyor...
Benzer Konular
  1. HekimKz

Doğumdan Sonra Adet Düzenleyici İlaç Kullanılır Mı?

Gebelik sonrası anneleri tedirgin eden durumlardan biride adet görememe ya da adet gecikmesidir. Ancak bilindiği üzere emzirmeye devam eden kadınlarda 1,5 yıla yakın bir süre adet görülmeyebiliyor. Kimi kadınlar ise aralıklı olarak Doğumdan Sonra Adeti Başlayıp Geri Kesilen Varmı...
  2. HekimKz

Doğumdan Sonra Saç Dökülmesi İçin Önlemler

Normal dönemlerde herhangi bir anda saçların %90’ı büyürken, %10’u ise dinlenme döneminde bulunur ve bu dinlenme döneminde olan saçlarda 2-3 ayda bir dökülme görülür. Gebelikte döneminde östrojen hormonunun etkisinden dolayı saç döngüsünde ...
  3. HekimKz

Doğumdan Ne Kadar Sonra Doğum Kontrol Yöntemini Uygulamaya Başlamalıyım?

Doğumdan sonra emzirmeyen anneler genellikle doğumdan sonraki 6-8 hafta içinde adet görmeye başlarlar. Emzirmeye devam eden annelerde ise ilk kanama 2. ayda olabileceği gibi emzirme devam ettiği sürece 18. aya kadar bile Doğumdan Sonra Adeti Başlayıp Geri Kesilen Varmı...
  4. HekimKz

Doğumdan Sonra Vajinada Genişleme Ve Daralma

Kadınların merak ettiği konulardan biride “doğumdan sonra veya düşük/kürtajdan sonra rahimde genişleme olur mu" aslında burada bahsedilen genelde rahim değil vajinadır. Rahim bilindiği üzere gebelik süresince bebeğin içerisinde büyüyüp geliştiği organdır ve ...
  5. HekimKz

Hamilelikte Ve Doğumdan Sonra İdrar Kaçırma

Hamilelik esnasında idrar kaçırma veya tutamama problemi oldukça yaygın rastlanan bir durumdur. Bunun dışında sık idrara çıkmada hamilelikte hemen her zaman görülen ve normal durumlardan olarak bilinirken bazen bu duruma idrar kaçırmada Doğumdan Sonra Adeti Başlayıp Geri Kesilen Varmı...
  6. HekimKz

Sezaryen Veya Normal Doğumdan Sonra Korse Kullanmak

Normal doğum veya sezeryan ameliyatından sonra doğum yapan kadınların sıkıntılı hallerinden göbek sarkması, karında yağlanma ve göbek kalması gibi endişelerdir. Bu nedenle de pek çok anne egzersiz veya korse kullanmayı planlar. Korse ...
  7. nanni

Sezaryen sonrası spora ne zaman başlanır? Sezaryen doğumdan sonra egzersizler?

Sezaryen sonrası spora ne zaman başlanır? Sezaryen doğumdan sonra egzersizler? Sezaryenden sonra hangi egzersizleri yapmak sakınca Normal yolla gerçekleşen doğumdan hemen sonra spora başlanmasında bir sakınca olmamasına rağmen, sezaryen ameliyatından sonra spora başlamak Doğumdan Sonra Adeti Başlayıp Geri Kesilen Varmı...
  8. nanni

Normal Doğumdan Sonra…

Normal Doğum Yapanlara Önerilerimiz Var Bebeğini normal yollarda dünyaya getiren anneler genellikle çok kısa zaman sonra hastaneden taburcu edilirler. Hastane ortamı ne kadar rahat olursa olsun anne ve bebeğin en mutlu olacağı ve ...

Bu Sayfayı Paylaş