Başörtünü Yüz Şekline Göre Bağla

'Tesettür' forumunda snur tarafından 7 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

1. snur

snur Member

Tesettürlü kişilerin dolabının baş köşesinde tabi ki başörtüleri vardır. Dünyada birçok çeşit şal ve eşarp bağlama modeli vardır. Eşarbımızı ya da şalımızı bağlarken en önemli unsur yüz şeklimizdir. Yüz şeklimize göre başörtümüzü bağlarsak o zaman yaşımızı yansıtmış oluruz. Fakat buna dikkat edilmediği takdirde daha yaşlı bir görünüm elde edebiliriz. Peki yüz şeklimizi nasıl belirleriz?

Öncelikle aynanın karşısına geçip; elmacık kemikleri, alın ve çene kısmına bakmalısınız. Bu 3 bölge uyumu yakalarsa başörtünüzü nasıl yapacağınızın tüyolarını da uygulayarak şık olabilirsiniz.

Öncelikle eğer alın bölgeniz yüzünüzün en geniş kısmıysa, alın bölgenizi daraltacak başörtü tercih etmelisiniz. Başörtünüzün ucu da üçgen olabilir. İkinci yüz şeklimiz de çene ve yanak bölgemiz kare şeklinde ise; başörtünüzü yanaklarınızın bir kısmını kapatacak şekilde bağlamalısınız. Ucu da yuvarlak olmalıdır. Üçüncü yüz şeklimiz yuvarlak yüz. Yanakları tombul olan, alnı geniş olan kişiler bonesini takarken kesinlikle alnın ortasına getirmemelidir. Yoksa daha kilolu bir görünüm oluşturabilir. Dördüncü yüz şeklimiz elmacık kemikleri belirgin kişiler. En şanslı kişiler bu yüze sahip olanlar. Neden mi? Çünkü bu yüze bütün başörtü modelleri gitmektedir. Son yüz şeklimiz; uzun yüz. Eğer uzun bir yüzünüz var ise alnınızı bone ile biraz daha kapatmalısınız. Bonenin göründüğü modeller tam da size göredir. Çünkü bu şekilde uzun yüzlü bayanların yüz hatları ortaya çıkacak ve asil bir hava katacaktır.

Benzer Konu :<<<-- Yenidoğan Bebeklere Yüzünü Çizmesin Diye Eldiven Giydirilmesi Doğrumudur? -->>>

Yüz Şeklinize Uygun Eşarp ve Şal Bağlama Biçimleri
    Yüz Tipine Göre Şal Bağlama ?? - YouTube
    Modern Şal Bağlamaları Modelleri - Şal Bağlamaları Teknikleri
    Yüz Şekline Göre Eşarp Bağlama - YouTube
    Yüz Şeklinize Uygun Eşarp ve Şal Bağlama Biçimleri
    Yüz Şekline Göre Baş Örtünü Nasıl Bağlamalısın? | Esra Kiğılı
    Şeklinize Göre Şal Bağlama Tavsiyeleri
    Yüzünüzü Tanıyın, Mükemmel Eşarp ve Şal Bağlama Modelini Yakalayın
    Yüzünüzü Tanıyın, Mükemmel Eşarp ve Şal Bağlama Modelini Yakalayın
    Yüz şekline Göre şal Bağlama Tekniği | KADIN NAĞME
    Başörtü Bağlamanın Püf Noktaları – ŞİMDİ BU .MODA
    Yüz Şeklinize Göre Şal Bağlama Tavsiyeleri – Artı33
    Şal Nasıl Bağlanır? - Kaymasını engellemek için ne yapmak gerekir ...
    2017 eşarp bağlama modelleri ve eşarp-şal yapma teknikleri
    Başörtüsü Bağlama Şekli Karakterinizi Ele Veriyor
    Başörtüsü Bağlama Şekli Karakterinizi Ele Veriyor
    snur, 7 Eylül 2017 , Konu : Başörtünü Yüz Şekline Göre Bağla
  2. Ecrinyagmur

Ecrinyagmur Daimi Üye

Kızlar ya şu siyah örtülü gözlüklü bayanın şalı nasıl yapılıyor bi türlü yapamadım ben o modeli. Katlı katlı duruyor çok hoşuma gitti ama saatlerdir ugraştım yapamadım yapabilen varsa yardımcı olun bana da lütfeeeeen

Ecrinyagmur, 8 Eylül 2017 , Konu : Başörtünü Yüz Şekline Göre Bağla
  3. snur

snur Member

canım o model benimde çok beğendiğim favori bir model. şuan da zaten o kadar çok tercih ediliyor ki bunun için spachatte, instagramda, youtubede yüzlerce belki de binlerce video var. Görsel olarak anlaman daha rahat olacağı için kolaylıkla öğrenebileceğin bir video linki atacağım. öncelikle istediğin bir tarz boneyi takıyorsun. Bu hazır bone olabilir, ya da basit bone olabilir. benim tavsiyem normal kullandığımız bonelerden yana. çünkü hazır boneler boyun bölgesinde fazlalık yapabiliyor. Sonra standart uzunlukta ve genişlikte istediğin renk şalı alıp hemen yayınlayacağım resimlere göz atıp videoyu izlemelisin:cool::cool::cool: video linki de burda ;)

snur, 8 Eylül 2017 , Konu : Başörtünü Yüz Şekline Göre Bağla
    Ecrinyagmur bunu beğendi.
  4. Ecrinyagmur

Ecrinyagmur Daimi Üye

:eek: aman Allahımmmmm ne kadar kolaymış ya çok teşekkür ederim canım ya ben düz şekilde başlıyomuşum şimdi çaktım köfteyi çok makbule geçti çok teşkürler ederim gerçekten yarın hemen bu şekli yapacagım;)

Ecrinyagmur, 8 Eylül 2017 , Konu : Başörtünü Yüz Şekline Göre Bağla
  5. Ecrinyagmur

Ecrinyagmur Daimi Üye

Selam kızlar şu begendigim şal baglama şeklini iyice izledim dikkatli bi şekildede yaptım bugün ama maalesef yüzüme yakışmadı aynı suriyelilere benzedim :) :) yani anlicanız hiç yakışmadı demekki benim yüz şeklime uyan bi baglama şekli degilmiş ama yinede çok teşekkür ederim video gönderdiginiz için ;-)

6. OxyGeN

OxyGeN Uyan Semt Halkı Mesajım Var

şimdi üzüldüm canım halbuki ne kadar heveslenmiştin o şal bağlama tekniğine alttaki videodaki şal tekniği de hoş gözüküyor istersen onuda deneyebilirsin ;)

7. Ecrinyagmur

Ecrinyagmur Daimi Üye

OxyGen teşekkürler video gönderdigin için canım ama ben bu modanisanın şal baglama şeklini begenmiyorum çünkü tesettürü süs için yada moda olduğu için kullanıyorlar. Ben şalı öyle baglarsam nerde kaldı benim tesettürüm nerde kaldı benim kendimi koruyup kollamam çok saçma yani kızlar siz siz olun bence böyle saçma sapan şal baglamayın bu arad kusura bakmayın biraz fazla yükseldim galiba ama benide anlayın,kapalılık konusunda çabuk sinirleniyorum ;-)

8. zeysah

zeysah Semt Yazarı

Bence videodaki ilk sal bağlama sekli guzel gorunuyor. Ama sonra ki video için size katılıyorum ecrin hanım. Sanki yaşmak yapıp sokakta oturacak havası var modelde :)

9. nanni

nanni Active Member

Ben de katılıyorum canım. Şal bağlama yöntemi olarak çok şey mevcut ama moda uğruna maalesef olması gerekeni kaçırıyoruz. Şahsen bu kız bana örtülüymüş gibi gelmedi. Yani ikinci videodaki şal bağlama tekniklerini gösteren kız. Boyun boğaz hep açık. Yani örtünmekteki amaç zaten ne bileyim çok güzel görünmek değil. Yani daha az dikkat çekici olunabilir. Yani mis gibi giyiniyorlar. Örtüleri de böyle arkadan yapıyorlar. Tamam hoş görünüyor ama maksat örtünmekse bana da pek uygun gelmedi.

zeysah bunu beğendi.
  10. zeysah

zeysah Semt Yazarı

Haklisiniz kizlar. Teseddurun amaci Allah in emirlerine uymak. Oyle ise emre itaat edip usulune gore kapanmak gerekir bencede. Kapalilikta en onemli kuralda bence boyun ce çevresinin kapanmasidir asil. Ama simdilerde tesetturu sirf Allah in emri oldugu icin degil de sadece moda oldugu icin kullaniyorlar. Ve bende bu duruma cok kiziyorum. Altta giyiyorlar daracik pantolan uste gelince esap takiyorlar. Eee ne anladim turbandan? Ben boyle kapali olanlara soyle diyorum. Heralde kafalari kel onu gostermek istemiyorlar :)

nanni bunu beğendi.
Yükleniyor...