Anasınıfı Öğretmeni Maaşları Ne Kadar?

'İş Fikirleri' forumunda ava tarafından 18 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

 1. ava

  ava Member

  Anasınıfı öğretmenleri diğer öğretmenlerden farklı bir şekilde derse girmektedir. Fakat onlardan farklı bir şekilde maaş almamaktadırlar.


  YIL - NET MAAŞ - BRÜT MAAŞ - ZAM ORANI
  2014 - 2451 TL - 2915 TL - %0
  2015 - 2532 TL - 3002 TL - %3.2
  2016 - 2858 TL - 3362 TL - %11.41
  2017 - 3091 TL - 3636 TL - %7.54


  Bir ana sınıfı öğretmeni 50'şer dakika olarak 6 ders aralıksız derse giriyorken, diğer branş öğretmenleri veya sınıf öğretmenleri 40'ar dakikadan girmektedirler. Bu da 6 ders saati içerisinde 1 ders saati fark yaratır. Ayda 20 gün olarak hesaplama yapıldığında 20 saat fark bulunurken bu fark ücrete hiçbir şekilde yansıtılmaz.

  Anasınıfı öğretmenleri, sınıf öğretmenleriyle aynı kefeye koyulurlar. Sabit maaşları haftalık 18 saat dersten oluşmaktadır. 15 saatlikde ek ders ücreti alma hakları vardır.

  Türkiye'de ana sınıfı öğretmenliği çok yaygın bir şekilde seçilen meslekler arasında görünmektedir. Ana okulu olarak da bilinmekte olan bu öğretmenlik dalı, okul öncesi eğitim olarak üniversitelerin alakalı bölümlerinde okutulmaktadır.

  Ana sınıfı öğretmeni olma arzusu içerisinde bulunan adaylar için, KPSS sınavına girip ortalama olarak 75 puan aldığı takdirde istediği ilde göreve başlayabilir.

  Yeni başlayan bir ana sınıfı öğretmeni aylık olarak NET olarak 2200 TL maaş almaktadır. Ek derslerde buna eklendiğinde bu rakam 2800 TL civarına yükselmektedir. Meslek üzerinde 20 sene geçirmiş olan bir ana sınıfı öğretmeni 2500 TL net maaş almaktadır ve ek ders ücretleri bu maaşa dahil edildiğinde maaş 3100 TL civarına yükselir.

  Ana Sınıfı Öğretmeni Olma Şartları
  Anasınıfı öğretmeni olmanın teknik ve idari şartları;

  İlk şart lise mezunu olmak, 2.şart ise Üniversite de okul öncesi öğretmenlik bölümünü, çocuk gelişim veya eğitimini, anaokulu öğretmenliği bölümlerinden herhangi birinden mezun olarak çıkmak.

  Veya Okul öncesi Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun, kadrolu ya da sözleşmesi ataması yapılamamış öğretmenlerden, yüksek lisans belgesi / diploması olanlar.

  Veya Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişim bölümünden mezun olup herhangi bir alan üzerinde yüksekokuldan mezun olanlardan okul öncesi eğitim alanı üzerinde düzenlenecek ilgili yazı ekip Sınıf Öğretmenlerine Yönelik Okul öncesi Eğitim öğretmenliği Eğitim Seminet Çerçeve Programını 60 saat boyunca başarıyla tamama erdirenler.

  Veya Ev Ekonomisi Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü mezunlarıda olabilmektedirler.

  ANASINIFI ÖĞRETMENİ MAAŞLARI HAKKINDA YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ
  ANASINIFI ÖĞRETMENİ MAAŞLARI AZ MI? ÇOK MU?

  Benzer Konu :<<<-- Arapça Öğretmeni Maaşları Açıklandı. 2017 Arapça Öğretmeni Maaşları Ne Kadar? -->>>

   
  ava, 18 Eylül 2017 , Konu : Anasınıfı Öğretmeni Maaşları Ne Kadar?
  #1
 2. Serpil Şanlı

  Serpil Şanlı Forum Okuru

  kızlar bende önümüzdeki hafta anasınıfı öğretmeni oluyorum. Ne kadar maaş alacağım sanırım 2 hafta sonra belli olacakmış. Çalışacağım okul özel okul sizce ne kadar maaş verirler anasınıfı öğretmeni için?
   
  Serpil Şanlı, 19 Eylül 2017 , Konu : Anasınıfı Öğretmeni Maaşları Ne Kadar?
  #2
  Sancılı aşk bunu beğendi.
 3. OxyGeN

  OxyGeN Uyan Semt Halkı Mesajım Var

  hayırlı olsun canım eğer çocukları seviyorsan çok güzel meslek anasınıfı öğretmeni olmak şimdiden seni tebrik ederim umarım o melekleri güzel bir şekilde yetiştirirsin mesleğinde başarılar diliyorum ;)
   
  OxyGeN, 19 Eylül 2017 , Konu : Anasınıfı Öğretmeni Maaşları Ne Kadar?
  #3
  Sancılı aşk bunu beğendi.
 4. Ecrinyagmur

  Ecrinyagmur Daimi Üye

  Tebrikler serpilcim çok çok kolay gelsin işini güzel yapmak istiyosan o işe aşık olacaksın ben çocuklara bayılıyorum onlarla ilgilenmek, dertlerini dinleyip ortak olmak heleki onlara bişeyler ögretince sen onlar için vazgeçilmez oluyosun ya, onların sevgilerini gözlerinde görüyosun ya eriyosun zaten o anda bende kreş açmak istiyorum onlarla ilgilenmeye bayılıyorum inşallah sende severek yaparsın Allah kolaylık versin:)
   
  Ecrinyagmur, 30 Eylül 2017 , Konu : Anasınıfı Öğretmeni Maaşları Ne Kadar?
  #4
 5. Edanur bozkurt

  Edanur bozkurt Forum Okuru

  Bence maaşları az çünkü bir sınıf öğretmeni ile aynı kefeye koyuyorlar
   
 6. Gül Şahin

  Gül Şahin New Member

  Ana sınıf öğretmeni maaşı az bence . Ben de inşallah seneye stajyerim . Staj parasıda az . Aksama kadar çocuklarla uğraşıp yoruluyor insan ama aldigin maaş çok az .
   
Yükleniyor...
Benzer Konular
 1. ava

  Arapça Öğretmeni Maaşları Açıklandı. 2017 Arapça Öğretmeni Maaşları Ne Kadar?

  Arapça kutsal dillerin başında gelmektedir. Arapça öğretmeni maaşları ise son zamanların en çok merak edilen maaş konuları arasında yer almaktadır. Kuran-ı kerimin resmi dili Arapça olduğundan dolayı bu dilin öğrenilmesi ve öğretilmesi Anasınıfı Öğretmeni Maaşları Ne Kadar...
 2. ava

  Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Maaşları 2017

  Bilgisayar öğretmeni maaşları, Hizmet yılı ve çalıştığı bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Devlet kadrosunda görev almakta olan öğretmenler arasında bulunmakta olan bilgisayar öğretmenleri bulunmaktadır. Bilgi ve teknolojileri derslerini tüm eğitim öğretim yılında anlatmakta ...
 3. ava

  Sosyal Bilgiler Öğretmeni Maaşları Kaç TL?

  Öğretmen olmak binlerce insanın hayalini süslemektedir. Öğretmen olmak yalnızca gönülden yapılmakta olan bir iş değildir. Bunun bir maddi boyutu da bulunmaktadır. Yani insanlar bilgi paylaşmak istedikleri kadar, geçimlerini sağlayacak bir gelirde elde Anasınıfı Öğretmeni Maaşları Ne Kadar...
 4. ava

  Tarih Öğretmeni Maaşları 2017 Yılında Ne Kadar Oldu?

  Öğretmenlik mesleği kutsal meslekler arasında yer almaktadır. Bir neslin yetişmesi için öğretmenler çok önemli rol oynamaktadır. Çocuk eğitimi ve gelecekti yaşamları adına fikirler sunarak, onları meslek yaşamlarında yapacakları işler konusunda bilgilendirirler. YIL NET ...
 5. ava

  Sınıf Öğretmeni Maaşları Zam Aldımı? Güncel Sınıf Öğretmeni Maaşları 2017

  Sınıf öğretmenleri, her şeyden önce işi çok sevmesi ve bu işe aşık olması gerekmektedir. Hemen hemen herkesi lkokul zamanlarını asla unutmaz. Unutulmayan bir diğer hususta ilkokul öğretmenleridir. Ona sevgi ve saygıyı aşılarlarsa Anasınıfı Öğretmeni Maaşları Ne Kadar...
 6. ava

  Fen Bilgisi Öğretmeni Maaşları Arttı mı?

  Fen bilgisi öğretmenleri branş öğretmen kapsamına girmektedir. İlkokul ve ortaokullarda fen ve teknoloji derslerine girmektedirler. Branş öğretmeneleri haftalık olarak 15 ders saatinin karşılığında maaşlarını almaktadırlar. 15 saatten fazla girmiş olduğu dersler ek ...
 7. ava

  Almanca Öğretmeni Maaşları Belli Oldu. 2017 Almanca Öğretmeni Maaşları Son Durum!

  Almanca liselerde İngilizce ile beraber okutulmakta olan dersler arasında karşılaşmış olduğumuz derstir. Diğer dillerden çok farklı bir telaffuz ve konuşma şekli olarak Almanca'nın öğretilmesi de diğer dillere göre oldukça zordur. Almanca dersleri Anasınıfı Öğretmeni Maaşları Ne Kadar...
 8. ava

  Biyoloji Öğretmeni Maaşları Açıklandı

  Biyoloji öğretmenlerinin 2017 yılında ne kadar zam alacağı belirlendi. Yapılan zamma ek olarak enflasyon farkından da yarar elde edilebilecek. YIL NET MAAŞ BRÜT MAAŞ ZAM ORANI 2014 2451 TL 2915 TL %0 2015 2532 TL ...

Bu Sayfayı Paylaş