>

Yüzdeki Tüylerden Doğal Yollarla Kurtulma

Yüzdeki tüylerden kurtulmak için evde hazırlayacağınız maskeler sizlere yardımcı olabilir. Cilt tipinize göre aşağıdaki maskelerden birini seçebilir ve yüzlerinizdeki tüylerden kurtulamaya başlayabilirsiniz.

Bir bayan olarak yüzümüzdeki tüylerin belirgin hale gelmesi elbette ki hiç hoş bir görüntü oluşturmuyor. Biz her ne kadar yumuşatmak için ‘tüy’ ifadesini kullansak da yüzümüzde beliren o şeyler bir tüy değil sinir bozucu bir şekilde çıkan kıllardır. Bunları azaltmak ve mümkünse birer tüy haline getirmek için bazı maskeler mevcuttur. Evde yapılabilmesi nedeni ile oldukça gözde olan maskelerimizi tanıtmak istiyorum.


Leblebi tozu maskesi


2 yemek kaşığı leblebi tozu
1 yemek kaşığı süt kreması
2 çay kaşığı süt
1 çay kaşığı zerdeçal


Malzemelerin hepsini bir kabın içinde maske kıvamına gelene kadar karıştırın. Karşımı yüzünüze sürerek 20 dakika kadar bekleyin ve yumuşak hareketlerle yıkayarak çıkarın. Haftada 2-3 kez yineleyin. 


Mısır unu maskesi


1 çay kaşığı mısır unu
1 yumurtanın akı
1 çay kaşığı şeker


Haftada 2 kere uygulayabileceğiniz bu maskede tüm malzemeleri bir kapta karıştırın ve 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. 


Nane Çayı Yöntemi


1 kupa kaynar su
1 çay kaşığı kurutulmuş nane

Nane östrojen hormonu salgılayacağı için tüy oluşumunu da azaltacaktır. Naneleri kaynar duyun içine aktarın ve 10 dakika boyunca ağzı kapalı bir şekilde demlenmesini bekleyin. Günde 1 ya da 2 kez için.

Yüzdeki Tüyler İçin Bitkisel Çözümler
Yüzdeki Tüyler İçin Bitkisel Çözümler
Yüzdeki tüyler için maske tarifi

Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yolları
Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yolları
Sir Ağda ile Yüzdeki Tüyler Nasıl Alınır?
Haberin Etiketleri :

Benzer Yazılar