>

Ojenin Kilo Aldırdığını Biliyor Musunuz?

Aşırı kilo almanızın nedeni oje olabilir.

Ojenin hiç bilinmeyen özelliğini ortaya çıkaran ABD’li uzmanlar, ojenin tırnak tarafından emilmesinin çok kaygı verici bir durum olduğunu dile getirdi.


ABD’nin Duke Üniversitesi’ndeki uzmanların yaptığı araştırmada 3 binden fazla oje incelendi. Bu ürünlerin büyük çoğunluğunda trifenil fosfat bulunduğu tespit edildi. 


Aşırı kilo almanızın nedeni oje olabilir.


“Endokrin Çevre Bozucu” olarak bilinen trifenil fosfat, hormon dengesini bozarak, yağ depolanmasını kötü yönde etkiliyor. Bu da vücudunuzun aşırı kilo almasına sebep oluyor.


Bu madde tırnaktan kana karışıyor!


Trifenil fosfat mobilya ve plastik üretiminde kullanılıyor. Ojede kullanılmasının sebebinin kalıcılık ve esneklik artırımı için olduğunu düşünen uzmanların yaptıkları idrar testinde bu maddenin kana karıştığını tespit edildi.

Kadınlara ve genç kızlara pazarlanan bir ürünün tartışmalı bir endokrin çevre bozucu içermesinin kaygı verici olduğunu söyleyen Johanna Congleton, vücut tarfından emiliyor olmasının daha kaygı verici bir durum olduğunu dile getirdi.

 

Oje-modelleri-ve-yapılışları-çatlayan-oje
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio da dilediğiniz şekilde içerik ...
Çünkü bu ojenin tırnağınıza düzensiz yayılmasına neden olacaktır. Oje sürme işlemi 3 seferde tamamlanmış olmalıdır. Sağlık açısından tırnak diplerine oje ...
Yazın renkli kıyafetlerinize uygun çeşit çeşit desen desen tırnaklarınız olsa hoş olmaz mıydı ? İşte evde kolayca uygulayabileceğiniz harika örnekler.
Kilo Aldıran Yiyecekler Kilo Aldıran Gıdalar En Hızlı Kilo Nasıl Alınır? Kilo Alma Yöntemleri | Bilgi Portalı Aradığınız Herşey burda. Sadece En İyiler.
Kilo Almak İsteyenlere Egzersizler!
Zayıflamak İçin Bilmeniz Gerekenler
Haberin Etiketleri :

Benzer Yazılar