>

Mandalina’nın Bilinmeyen Faydaları

Kış aylarının vazgeçilmez meyvesi olan Mandalinanın faydası nelerdir sizler için araştırdık.

Kış ayları hastalık ayıdır. Birçok hastalık pusuda beklerken vücudumuzun direncini ve bağışıklığını güçlendirip hastalıklara karşı koymak artık çok kolay. İçerdiği C vitamini sayesinde mandalinanın kanserden diyabete kadar birçok hastalığa karşı faydası ortaya çıkmıştır. Bağışıklığı güçlendirdiği saptanmıştır. Her gün  1 su bardağı mandalina dilimi tüketildiği zaman günlük önerilen C vitamini tüketiminin yarısından fazlasını karşıladığı görülmüştür.

 

Mandalina içerdiği C vitamini günlük besinlerle alınan demir mineralinin teminini artırdığı tespit edilmiştir. Meme ve göğüs kanserini de önlemede fayda sağladığı tespit edilmiştir. Kemiklere birebir  faydalı olan Mandalina içinde bulundurduğu  bolca  A vitamini göz sağlığı, sağlıklı kemikler ve hücre büyümesini sağladığı görülmüştür. Mandalinanın içinde bulunan A vitamini üreme sağlığı ve hücreler arası iletkenlikte de  faydalı olduğu saptanmıştır.  

 

Aynı zamanda beta kriptoksantin ile de  zengin olan bu meyve iltihap gelişme olasılığını düşürdüğü ortaya çıkmıştır. Mandalina içerdiği folat ile kansere yol açabilecek DNA değişikliklerini önlediği tespit edilmiştir. Obeziteyi önleyici özelliği bulunmuştur. İçerdiği lif pektin ile daha uzun süre tokluk sağlayacağı için tokluk hissi verir.

Mandalina’nın Bilinmeyen Faydaları Resim - 0
Mandalina’nın Bilinmeyen Faydaları Resim - 1
Mandalina’nın Bilinmeyen Faydaları Resim - 2
Mandalina’nın Bilinmeyen Faydaları Resim - 3
Mandalina’nın Bilinmeyen Faydaları Resim - 4
Mandalina’nın Bilinmeyen Faydaları Resim - 4
Mandalina’nın Bilinmeyen Faydaları Resim - 3
Haberin Etiketleri :

Benzer Yazılar