>

Çok Acıkanlar İçin Tok Tutan Yiyecekler

Son dönemlerde fazla kilolarından yakınan insanların şikayetleri artıyor. Fazla yemekten rahatsız olan fakat yemediği zamanda kendini aç hissedenler için küçük önerilerimiz var.

Yemek yediğiniz halde sık sık acıkıyorsanız ve bu açlığınızı tekrardan yemek yiyerek bastırmaya çalışıyorsanız çok tehlikeli bir şey yapıyorsunuz. Yemekten hemen sonra tekrar açlık hissiniz varsa ufak atıştırmalarla ve daha da iyisi yemekten önce ve sonra yediğiniz besinler toklu hissinizi artıracaktır. 

 

Bu besinlerin başında leblebi geliyor. Leblebi tükettiğinizde midenizdeki öz su çekilecektir. Buda size tokluk hissini yaşatacaktır. Leblebinin kardeşi olan bademde size tokluk hissi verir. İçeriğindeki lif oranının yüksek olması ile öğün aralarında ağzınıza birkaç tane atmanız işinizi görecektir.

 

Tarçınında sizi tok tutacağını biliyor muydunuz? Tarçın tükettiğinizde kan şekeriniz dengelenir ve açlık hissiniz ortadan kalkar. Yemeklerden önce ve hemen sonra tüketilmesi önerilir. Salatada sizi tok tutar. Yemeklerden önce tüketmeniz ana yemeği az yemenizi sağlayacaktır. Domates, biber ve marulunda tok tutma özelliği olduğunu sakın unutmayın.

 

Elma zayıflamaya çalışan kişilerin tercih ettiği besinler arasındadır. Ara öğünlerde tüketilerek acıkma hissinizi azaltır. Yeşil çay hem sağlığınız için faydalıdır hem de gün içerisinde tüketirseniz kalorilerinizi yakmanızda yardımcı olur ayrıca sizi tok tutar.

 

Çok Acıkanlar İçin Tok Tutan Yiyecekler Resim - 2
Çok Acıkanlar İçin Tok Tutan Yiyecekler Resim - 1
Çok Acıkanlar İçin Tok Tutan Yiyecekler Resim - 0
Çok Acıkanlar İçin Tok Tutan Yiyecekler Resim - 3
Çok Acıkanlar İçin Tok Tutan Yiyecekler Resim - 3
Çok Acıkanlar İçin Tok Tutan Yiyecekler Resim - 0
Çok Acıkanlar İçin Tok Tutan Yiyecekler Resim - 0
Haberin Etiketleri :

Benzer Yazılar