Gümüş Kolye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

'Moda - Giyim - Trendler' forumunda deko15 tarafından 4 Mart 2018 tarihinde açılan konu

 1. deko15

  deko15 New Member

  Gümüş kolye alırken, iki farklı açıdan ürünü incelemenizi öneririz. Bunlardan ilki kişisel, diğeri ise güvenilirlik açısından ele alınması gereken kriterlerdir. Öncelikle gümüş bir aksesuar seçimi yapılırken, hediye edilecek kişinin takı tercihlerini çok iyi bilmek gerekir. Çünkü gümüş kolye modelleri bayan ve erkek bireyler için değişik tarzlarda, motiflerde ve renklerde üretilebilmektedir. Bu elementin dövülerek eritilme özelliği olmasından dolayı farklı tasarımların kolay bir şekilde elde edilmesi mümkündür.
  Altın kadar zahmetli bir işçilik gerektirmeyen gümüş, imalat aşamasında birçok modelin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bu nedenle sevdiğiniz birine kolye hediyesinde bulunurken, tarzının nasıl olduğunu ve aksesuar seçiminde nasıl görünümlerden hoşlandığını iyi analiz etmelisiniz.
  Örneğin feminen bir kadın, daha çok feminen görünümlü stillerden hoşlanacaktır ya da minimalizm yaşam felsefesine sahip bir kadın sadelikten yanadır.
  İkinci Kriter Gerçek Gümüş Kolye Olmasıdır!
  Gümüş kolye alışı sırasında ürünün imalatında kullanılan metalin gerçekliği önem arz etmektedir. İnternet üzerinden gümüş satışı yapan bir web sitesinden alışveriş yapıyorsanız, ürünün özellikleri kısmından kaç ayar gümüş kullanıldığını inceleyiniz. Ayar numarası olmayan ürünlerde patent numarası ya da satın almış olduğunuz firmanın veya üretici şirketin ismi bulunmaktadır. Bu üç kriteri inceleyerek de, ürünün gerçek veya imitasyon olduğunu ayırt edebilirsiniz. (Söz konusu üç kriter sadece gümüş kolye modelleri için değil aynı zamanda erkek gümüş yüzük ve bayan yüzükleri için de geçerlidir.)
  Gümüş element olarak çok yumuşak bir maden olduğu için hem üretici firmanın kolay işlemesi, hem de tüketicinin rahat kullanması amacıyla içerisine bakır katılarak ürün imalatı yapılmaktadır. Bu nedenle gümüş bir takı alacağınız zaman içeriğinde bakır oranının ne kadar olduğunu da inceleyebilirsiniz. Gümüş takılar ülkemiz standartlarında 925 ayar üretildiği için bu ayar, takının içerisinde 925 gram gümüş kullanıldığını geri kalanının ise bakır olduğunu ifade etmektedir.

  Benzer Konu :<<<-- Gümüş ve Altın Rengi Maskeler -->>>

   
  deko15, 4 Mart 2018 , Konu : Gümüş Kolye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
  #1
Yükleniyor...
Benzer Konular
 1. medos

  Gümüş ve Altın Rengi Maskeler

  Bu aralar en çok duyabileceğiniz cilt bakım ürünlerin den sanırım en önemli olanı Hollywood' ın da yeni trendi ve gözdesi olan gümüş ve altın rengi maskeler. Hollywood' un yeni trendi olan bu Gümüş Kolye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli...
 2. snur

  En Son Moda Kolyeler

  Bayanların boynuna taktığı ve ucunda zarif motifi olan aksesuarlar kolyelerdir. Her zaman ve her kıyafetle kullanılan aksesuarlar bayanların vazgeçilmezi. İş yerlerinde, resmi davetlerde, samimi arkadaş toplantılarında, alışverişe giderken hep kolyeler boynumuzdadır. Doğru yerde ...
 3. esra

  Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Ah ah herkesin hayalinde bir ev sahibi olmak var. Hayallerimize kavuşmaya ramak kala ayağımıza gelen fırsatın uçup gitmesini tabii ki istemeyiz. Bu yüzden ev alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktaları size minik Gümüş Kolye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli...

Bu Sayfayı Paylaş